צאט
 
 
 
 
 
 
 
 

שיקום הפה

שיקום פה נחשב להליך יקר ומורכב ובעיקר - כזה הדורש התמחות מהרופא המתכנן והמבצע אותו. בניגוד לתחומים אחרים בהם אנחנו אולי מסוגלים לבחון את מקצועיותו של איש המקצוע שבשירותיו אנחנו נעזרים על ידי בדיקת המידע ברשת, שיקום הפה ברובו מבוסס על אמון ביכולותיו של הרופא המטפל בנו.
כמו כן, נדרשת לנו גם הידיעה כי הרופא המומחה יבחר בדרך הנכונה והמתאימה ביותר עבורנו, על מנת להגיע לתוצאות הטובות ביותר שניתן להגיע אליהן.

מהו שיקום הפה ומדוע הוא מורכב?

שיקום פה הוא שם כולל לכל הפעולות שיש לבצע על מנת להביא את מצב פיו של המטופל מהמצב בו הוא נמצא כרגע, למצב האופטימלי מבחינת תפקוד וגם מהאספקט האסתטי שלו. קריטריון נוסף, הדורש את מומחיותו של הרופא הוא העובדה כי בניגוד לימים עברו, בהם האסתטיקה הייתה, לעיתים קרובות, מוקרבת על מזבח הפונקציונאליות, כיום, נדרש רופא השיניים המומחה בשיקום הפה להתחשב גם בצדדים האסתטיים של הטיפולים המוצעים ולא רק ביכולתו של המטופל לנגוס או ללעוס כהלכה.

מה כולל שיקום פה?

לפני כל צעד אחר, שיקום הפה כולל תוכנית טיפולים מדויקת, שמטרתה להתוות בצורה מפורטת את כל הטיפולים והתהליכים הנדרשים כדי להביא את פיו של המטופל למצב הטוב ביותר שאליו הוא יכול להגיע.
תוכנית הטיפול הינה תוצאה של בדיקות שונות המבוצעות אשר שמטרתן מהו מצבו המדויק של המטופל, ומהם התהליכים שידרשו. למשל, מקרים מסוימים של מטופלים הזקוקים להשתלת שתלים דנטליים יזדקקו לביצוע הרמת סינוס לצורך הגדלת נפח עצם הלסת על מנת לאפשר לשתלים מצע קליטה מספק. מטופלים אחרים, לעומת זאת, יוכלו להסתפק בתותבת נשלפת, חלקית או מלאה.

כיצד מחליטים מה נדרש למטופל?

 
שיקום הפה
 
כמו שניתן לראות, לעיתים קרובות, ישנן מספר דרכי פתרון אפשריות למצב, והבחירה ביניהן מבוססת על יכולותיו של רופא השיניים המומחה המטפל, כמו גם על יכולות ביצוע הפרוצדורות השונות והקפדתו על עדכניות וחשיפה לכל החידושים הקיימים בתחום. בניגוד למה שניתן לחשוב, אין המדובר באלמנט שניתן להקל בו ראש, מכיוון שתחום שיקום הפה נחשב כיום לאחד מהתחומים המתפתחים והמשתנים באופן מהיר. על מנת שיוכל להציע למטופליו את הטיפול היעיל והמתאים ביותר, רופא מומחה בתחום נדרש להכיר את כל חומרי הגלם החדישים, הפרוצדורות המתקדמות והטכנולוגיות העדכניות ביותר.
 

ומה בנוגע לאסתטיקה?

ידוע כי החיוך הוא כרטיס הביקור שלנו, ולכן, האסתטיקה משחקת תפקיד משמעותי בכל הליך שיקום הפה. משקלה של האסתטיקה הדנטלית (בהליכים כהלבנת שיניים בשיטות מתקדמות, שימוש בכתרי חרסינה וכן הלאה), מהווה חלק לא מבוטל אצל רופא השיניים המקפיד להציע ללקוחותיו את הטיפול הטוב ביותר. שהרי אין טעם רב בשיניים המסוגלות ללעוס את המזון ביעילות, אבל מכריחות אותנו לחייך בפה סגור, או לכסות את הפה בידנו בזמן החיוך.

ד"ר פנקס יוסי - התמחות בשיקום פה כולל

במרפאת השיניים שלו, שברמת גן, מציע ד"ר פנקס יוסי למטופליו את מגוון טיפולי השיניים המבוססים על הטכנולוגיה העדכנית והחידושים האחרונים בתחום שיקום הפה ורפואת השיניים. כמצופה ממרפאת מומחה בתחום, מצוידת המרפאה במכשור הרפואי המתקדם ביותר, כמכשיר רנטגן פנורמי, מזרק אלקטרוני לאלחוש נטול כאב, מצלמה אינטר-אוראלית לצילומים ולהדגמת הליך הטיפול בפני המטופלים, סורק דיגיטלי ללקיחת מידות מדויקות וכן הלאה.
שיתוף הפעולה של ד"ר פנקס יוסי עם מומחים בתחומי רפואת השיניים השונים, מאפשר לו להעניק למטופליו את הטיפול המקצועי והאיכותי ביותר.

לפרטים נוספים התקשרו למרפאתנו ונשמח לענות על כל שאלה