צאט
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

כל מה שרציתם לדעת על - ALL ON 4

 
לשיניים חסרות ישנה משמעות הן מבחינה אסתטית, הן בריאותית והן מבחינה פונקציונלית.
החלפת שיניים באמצעות שתלים נחשבת לשיטת טיפול טובה ויעילה, כאשר מוצעת היום שיטת טיפול מתקדמת הנקראת ALL ON 4.
 
 

למי מתאים הטיפול?

 
הטיפול מתאים לאנשים שאיבדו את כל שיניהם בלסת העליונה, התחתונה או שתיהן או נמצאים קרוב לכך.
האדם צריך להיות בריא כיוון שמדובר על תהליך מורכב הכולל ניתוח. ההתאמה לטיפול תיעשה גם על סמך הצילומים לשיקול דעתו של הרופא.
 

יתרונות הטיפול

 
 
להשתלת שיניים באופן כללי ישנם מספר יתרונות ברורים על פני שיטות ותיקות יותר.
יש לה גם יתרונות על פני השתלה בשיטה המסורתית:
  • זמן ריפוי קצר יותר
  • לאחר יום אחד תצאו עם כל השיניים הזמניות
  • ניתן לבצע גם ללא השתלת עצם או הרמת סינוס. אם נדרשת השתלת עצם היא פחותה לעומת התהליך הרגיל.
 
 
 
ALL ON 4
 
 
 
 

כיצד התפתחה שיטת הטיפול ALL ON 4?

 
שיטת הטיפול ALL ON 4 היא שיטת טיפול חדשה ומובילה בתחום ההשתלות.
הטיפול פותח עבור מטופלים שאצלם קיימת בעיה לבצע השתלת עצם כפי שנדרש במקרים רבים לבצע בשיטות השתלה אחרות או הרמת סינוס. בשיטה המסורתית, על מנת לבצע את ההשתלה נדרשת עצם חזקה, רחבה וגבוהה. במקרים שאינה כזו, נדרשת, בנוסף לתהליך המורכב גם כך, השתלת עצם או הרמת סינוס, שהוא החלק הרך שנמצא בין העצמות. בשיטת ALL ON 4 מצאו פתרון לכך.
 

כיצד נעשה הטיפול בשיטת ALL ON 4?

 
בשיטת הטיפול ALL ON 4 מוכנסים השתלים לאזור קדמת הפה. מושתלים ארבעה שתלים עליהם מורכב גשר שיכול לשאת עליו עד 12 שיניים. את השתלים ניתן להשתיל בלסת העליונה ו/או התחתונה. השתלים הקדמיים מוכנסים בזווית ישרה והשתלים האחוריים בזווית של 45 מעלות. כך ניתן על פני ארבעה שתלים להשתיל כמות כזו של שיניים, בעוד שבשיטה המסורתית נדרשים 6-8 שתלים להנחת גשר עם 12 שיניים עליו.
 

שלבי הטיפול

 
הטיפול כולל מספר שלבים:
  • אבחון ושמיעה על שיטת הטיפול: גם אם השיטה נשמעת לכם אידיאלית עבורכם, חשוב לגשת לפני הטיפול ליעוץ ואבחון. בשלב זה יספר לכם הרופא על השיטה ובנוסף יערכו צילומי סי-טי (סריקה תלת מימדית ממוחשבת) של הפה וגם צילומי רנטגן. כך תוכלו אתם יחד עם הרופא להחליט אם זו אכן השיטה המתאימה ביותר עבורכם.
  • תכנון הטיפול: תוך הסתמכות על צילומי הסי טי והרנטגן יתוכנן הטיפול באמצעות תוכנה יעודית. בעזרת התוכנה יבנה סד מנחה ויתוכננו מיקומו של כל שתל ומימדיו.
  • הניתוח: הניתוח יכול לכלול גם שלבים מקדימים שיכינו את הפה להשתלה בצורה הטובה ביותר. הטיפול המקדים יכול לכלול גם עקירה של שיניים שעלולות להפריע ולעיתים כן תידרש השתלת עצם אך בכמות מינימלית לעומת השתלה מסורתית. לאחר מכן יוכנסו השתלים ועליהם יולבשו שיניים זמניות. כך, לאחר טיפול של יום אחד תצאו עם כל השיניים הזמניות.
  • החלמה והתקנת שיניים קבועות: כעת נדרש תהליך החלמה של כחצי שנה. רק לאחר החלמה מלאה יוסרו השיניים הזמניות ויוחלפו בקבועות.
 

נשמע נהדר, יש גם חסרונות?

 
כמו לכל דבר טוב, גם ל- ALL ON 4 יש חסרונות:
  • מחיר יקר יחסית להשתלת שיניים רגילה.
  • השיניים מוחזקות על פחות יסודות. כך לכל שתל יש חשיבות רבה יותר- אם אחד השתלים נפגע יש לכך משמעות רבה יותר לכל מבנה השיניים.
  • יש לזכור שהתקנת השיניים הקבועות לא מסתיים ביום אחד אלא כן דורש מספר מפגשים עם רופא השינייo

 
לסיכום, שיטת ALL ON 4 היא שיטת השתלת שיניים חדשנית המאפשרת לכם לצאת לאחר יום טיפול אחד עם כל השיניים (גם אם זמניות). ההשתלה היא של 4 שתלים במקום 6-8 בשיטה הרגילה, לכן היא דורשת פחות הכנות כמו השתלת עצם או הרמת סינוס.

 
מעוניינים במידע נוסף?
צרו קשר דרך האתר או התקשרו למרפאתנו.