צאט
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

הלבנת שיניים ואיך לשמור על השיניים לבנות

 
 

חיוך החושף שיניים לבנות אינו רק בעל מראה אסתטי. שיניים לבנות מעידות גם על בריאות ואפילו על מצב סוציו אקונומי ומצב רגשי. היום הלבנת שיניים הופכת פופולארית יותר ויותר. ישנן שיטות שונות לבצע אותה, אך בכל מקרה, גם על שיניים שעברו הלבנה יש לשמור על מנת שלא יאבדו את הלובן שלהן.
איך ניתן לשמור על שיניים לבנות? ישנן מספר שיטות, כשחלק לא קטן מהקרדיט מגיע גם לסבתות.

 
 
 
הלבנת שיניים
 
 
 
 
 

לפני שמירה על שינים לבנות - איך נעשית הלבנת שיניים?

 
 
הלבנת שיניים נעשית במספר שיטות, החל משיטה ביתית ללא ביקור אצל רופא ועד טיפול שנעשה כולו במרפאה.
החומר הפעיל בחומרי ההלבנה השונים הוא קרבמיד פראוקסיד, כאשר בתכשירים לשימוש ביתי הנמכרים ללא מרשם רופא הריכוז הוא עד 10%.
שיטה המשלבת בין ביקור אצל רופא וטיפול בבית נעשית באמצעות סד מיוחד שנבנה למטופל על פי מתאר השיניים שלו שבתוכו מונח חומר בצורת ג'ל שקוף המכיל חומר פעיל בריכוז 10-20%.
הלבנת שיניים הנעשית בטיפול כולל במרפאה נעשית עם חומר המכיל חומר פעיל בריכוז של 35% בשיטות מתקדמות כמו באמצעות לייזר. אם העניין חשוב לכם, מומלץ להשקיע ולבחור מלכתחילה בשיטת טיפול מקצועית שתשמור על תוצאות לאורך זמן.

 
 

השיניים לבנות - איך שומרים עליהן?

 
בין אם הגעתם לגוון הרצוי באופן טבעי ובין אם באמצעות הלבנת שיניים באחת השיטות שהוזכרו, יש לשים לב להרגלים שלכם ולשנותם במקרה הצורך.

 

הנה כמה טיפים לשמירה על שיניים לבנות:

 
 • הבסיס: צחצוח שיניים פעמיים ביום, ושימוש בחוט דנטלי פעם ביום על מנת להסיר את שכבת הפלאק.
 • שימוש במשחת שיניים מלבינה: אין צורך להשתמש בה על בסיס קבוע, מומלץ להשתמש בה פעם או פעמיים בשבוע. היא תשמור על השיניים מפני הצהבה ותפעל להסרת כתמים שנוצרים כבר עם היווצרם.
 • הלבנת שיניים מדי פעם: גם לאחר שעברתם טיפול, יתכן שהתוצאות לא ישמרו לנצח בדיוק כפי שהיו מיד לאחר הטיפול ושיהיה צורך בטיפול חוזר. טיפול חוזר יכול להיות לאחר חצי שנה, שנה או שנתיים- תלוי בטיפול הראשון שנעשה ובאופן בו שמרתם על השיניים.
 • להפחית במוצרי מזון שמכתימים את השיניים: קפה, תה, יין אדום, סוכריות, רוטב סויה, דובדבנים ואוכמניות, קולה או כל מוצר בעל צבע חזק שעלול לתרום להכתמת השן.
  אם כבר שותים משקה שנחשב למכתים - להשתדל להשתמש בקשית לפחות בחלק מהמשקאות.

 

כמה "שיטות סבתא" או פשוט שיטות טבעיות לשמירה על שיניים לבנות:

 
 • אלוורה: ג'ל האלוורה ידוע בסגולות שלו להרגעה וטיפול בעור. מסתבר שיש לו השפעות טובות גם על השיניים והחניכיים. מריחה של ג'ל אלוורה על השיניים והחניכיים מטהר ומרגיע, נלחם בחיידקים ונראה כי צחצוח שיניים עם תמצית מרכז העלה עוזרת לשמירה על לובן השן. שימו לב שהשימוש יהיה חיצוני, רצוי לא לבלוע.
 • קליפת בננה: לא מומלץ להחליק עליה, אך דווקא להחליק אותה על השיניים- מומלץ בהחלט. קליפת הבננה מכילה מינרלים כמו אשלגן וברום התורמים לשמירה על לובן השן. יש לפרוס את הקליפה לחתיכות קטנות, להחליק אותה על השיניים, להמתין כרבע שעה ולשטוף.
 • חומץ תפוחים: יכול לסייע בהסרת כתמים קשים כמו מניקוטין. יש לצחצח עם מעט חומץ תפוחים על המברשת ולאחר מכן לצחצח באופן רגיל עם משחה.
 • שמן זית: סגולותיו הרפואיות הרבות של שמן הזית כבר ידועות היטב. מסתבר שהוא תורם גם הוא לשמירה על שיניים לבנות. ניתן לטפטף מעט על מברשת השיניים ולצחצח או לטפטף קצת על מטלית נקיה ולעבור על השיניים.
 • סודה לשתיה: ידועה כחומר המסייע לשמירה על שיניים לבנות ותורם להלבנת השיניים. ניתן לערבב מעט בתוך משחת השיניים או עם מי חמצן 3%, לצחצח ולשטוף.

 
מעוניינים גם בחיוך בוהק?
לפרטים צרו קשר דרך האתר או התקשרו למרפאתנו