צאט
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

אסתטיקה דנטלית

 
אסתטיקה דנטלית היא אחת מהתחומים המאתגרים ביותר בתחום רפואת השיניים.
בעוד שהתחומים האחרים עוסקים בהשגת האפקטיביות של השיניים והלסתות, האסתטיקה הדנטלית עוסקת בחיצוניות, במה שנראה על פני השטח.
אולם, כאן, בניגוד למקובל לחשוב בתחומים אחרים בחיים, ישנה חשיבות גם ל"קנקן", מאחר ומאחורי השיניים הלבנות, הישרות והסדורות, מצוי הסוד לביטחונו העצמי של האדם. כך שהתנהגותו של אדם שאיננו חש בנוח עם מראן של שיניו, תושפע מכך ישירות.

 

מהי אסתטיקה דנטלית ומה היא כוללת?

 
בבסיסם, טיפולי האסתטיקה לשיניים מכוונים לצרכי יופי וליצירת תחושה כללית משופרת בקרב המטופלים העוברים אותם, אולם במקרים מסוימים (לרוב, במקרים בהם נדרשים סתימות לבנות או יישור שיניים) טיפולים אלה עולים בקנה אחד עם הצורך בשמירה ממשית על בריאותו של חלל הפה. זאת, מאחר ובהיעדר הטיפול החיצוני המתאים, סיבוכים מסיבוכים שונים עלולים להתפתח ולהחמיר את מצב הפה של המטופל. כך שלמרות שהאסתטיקה, במקרים מסוימים נתפשת כ"פחות חשובה", ברפואת השיניים חשיבותה מרובה.
 

באיזה תחומים עוסקת האסתטיקה הדנטלית?

 
תחום אסתטיקה דנטלית הוא גדול ומכסה סוגים רבים של טיפולים, החל מטיפולים שמטרתם היא קוסמטית בלבד ועד לטיפולים בהם האסתטיקה והאפקטיביות משמשות זו לצד זו. ככלל, באופן גורף, ניתן לחלק את התחום לשלושה תחומי טיפולים עיקריים:
 

הלבנת שיניים

 
תהליכים שמטרתם להעלים כתמים בדרגות חומרה שונות מהשיניים. טיפולים אלה מבוצעים במגוון רחב של גישות ודרכים, מהלבנה ביתית, דרך הלבנה במרפאה ועד לציפוי השיניים בחומרים שמעניקים להן מראה טבעי אך צח יותר. הם מטפלים בכתמים חיצוניים על זגוגית השן וגם בכתמים עמוקים יותר, שנוצרו כתוצאה מפגיעה או מטראומה לשיניים.
 

טיפולי יישור שיניים

 
בניגוד לעבר, כיום, טיפולי יישור השיניים מתאימים לכל גיל ומטפלים במצבים של שיניים בדרגות חומרה שונות. דרכי יישור השיניים נקבעות בהתאם לחומרת המצב, לתוצאה הנדרשת בסיומו של התהליך ולקצב היישור המבוקש.
 

שיקום בפגיעות ובנזקים תוך התחשבות בפן האסתטי

 
גם כאן, מדובר בקשת רחבה של פתרונות המיועדים למצבים בעייתיים - מסתימות לבנות, דרך כתרי זירקוניה ועד להוספת שתלים לשן אחת, למספר שיניים או ללסת מלאה. גם בנושא זה חלה התפתחות משמעותית בעשורים האחרונים, והתוצאות לא רק נחשבות למדויקות ואסתטיות יותר, אלא אף הפרוצדורות והתהליכים שמביאים את המטופל אליהן מלווים בהרבה פחות כאבים, סיבוכים וסיכונים מבעבר.
 
 
אסתטיקה דנטלית
 
 
 

אסתטיקה מול תועלתיות - האומנם?

 
חשוב מאד להדגיש, כי אם בעבר, היה צורך להתפשר על אסתטיקה דנטלית מול תועלתיות (למשל, בחירת סתימות עמידות יותר אבל פחות אסתטיות), כיום, דילמה כזו כבר איננה עומדת על הפרק, לא בפני המטופלים ולא בפני רופא השיניים שלהם. התפתחות חומרי הגלם, הטכנולוגיות והציוד מאפשרים למטופל לזכות בשיניים בריאות וחזקות, ללא צורך להתפשר על האסתטיות שלהן. כך, שכיום, המטופלים באמת יכולים לחייך, והפעם, זהו חיוך רחב ואמיתי.
 
 
 
 
 

ד"ר פנקס יוסי - האסתטיקה לא פחות חשובה!

 
מרפאת השיניים של ד"ר פנקס יוסי ברמת גן מציעה למטופלים בה מבחר טיפולי שיניים אשר מבוססים על הטכנולוגיות העדכניות ועל החידושים האחרונים בתחומי אסתטיקה דנטלית.
כמרפאת מומחה בולטת בתחום זה, מצוידת המרפאה במכשור רפואי מתקדם ביותר, עושה שימוש בחומרים מאיכות גבוהה בלבד, ובטכנולוגיות מתקדמות, שמטרתן להביא לתוצאות המהירות, הבטוחות והטובות ביותר, בכל טיפול נדרש.
שיתופי פעולה של ד"ר פנקס יוסי עם מומחים בולטים בתחומים השונים, מאפשרים למטופלי המרפאה לזכות בטיפול המקצועי, האיכותי והמסור ביותר.

 
לפרטים נוספים התקשרו למרפאתנו ונשמח לענות על כל שאלה